Paz. Tem 12th, 2020

Fikri olan herkes için …

Nicedir Yazmak

2 min read

         

              Konuşmanın adı yazmak olduğundan beri bir göğe bir de kâğıda sığındım.

Nicedir sözlerim, duygularım, umutlarım çocuk masumiyetiyle bir suçlu gibi sindi kaldı yüreğimin köşesine. Çıkmaya çalıştığı her lahzada sabrın acı kırbacıyla tekrar çekildi derinlerime.

O yüzden yazmak hem rahatlamak hem avunmak hem şahlanmak oluyor sönmeye yüz tutan tüm düşlerime. Kimisi için yazmak bir var olmak, kimisi için yok olmaya karşı durmaktır. .. Bir kalem bir de kâğıdın buluştuğu anlar kim bilir ne itiraflara, ne yalnızlıklara, ne haksızlıklara tercümedir.  Lakin yazı sessiz de olsa bir tercümedir tüm saklı kalmış duygulara.

Belki de yazmak beyhude geçen bir anı kıymetlendirmek, zihinde uçuşan avare soyutlukları dizginlemek, kırılmış bir yüreğin sızılarını dindirmek ve zamanın çıldırtıcılığına direnmektir. Çünkü yazdıkça ölgün hisler yeşerip umuda boy verir. Çürüdüğünü sandığın tohumlar yeniden çiçeğe durur. Sonra şöyle bir gezinirim gönül bahçemde. Her kelimem solgun bir güle ilaç olur. Gönlümün imbiğinden süzülen cümlelerim kırık dallarıma hayat olur. Ve bu hayatı seyrederken şükrederim karanlığın ardından elbet güneşin doğacağına. Gökyüzüne özgürce bakıp rahat nefes aldığıma. Sonra gülümserim her şeye inat. Bu karmaşık dünyada tükenmeden yıkılmadan kaldığıma.

Şaziye Acar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir