Paz. Tem 12th, 2020

Fikri olan herkes için …

Hayat bize acı tatlı tecrübeler kazandırmış, kiminin isyan ettiği kiminin de dolu dolu yaşadığı bir yaşam şeklidir. Kiminin hayatı deli dolu kiminin de körü körüne. Ne  olduğunu, ne için yaşadığını bilmeyenler için körü körüne bir yaşam mücadelesidir.

Hayat, insanın kendiyle bir savaşıdır . Ancak gayesini bilerek yaşayana kolaydır. Başarı hikayelerini okur, dinleriz ve şunu görürüz hepsinde; hiçbir başarıya kimse kolaylıkla ulaşamamıştır. Hayattaki zorluklara göğüs gererek başarmışlardır. İşte mesele tam olarak bu; zorlukları aşabiliriz. O zorluklar hayatımızı karartmak için bir sebep değildir. Aksine onları aşmayı öğrendikçe ve o zorlukları yaşayıp gördükçe hayatımıza güneş doğacak. Fakat marifet o ışığı göreceğine inanarak ilerlemek; güzelliklere doğru, hep inanmak, bir an olsun o zorluklara yenilmemek ve güçlü olmak her zaman .

Biz bu hayatın kahramanlarıyız ve başrol biziz. Eğer ki hayat şartlarına zorluklarına kapılıp gidecek olursak bir figüran olacağımız gerçeğini unutmamamız gerekir. Bu kısacık yaşam serüvenini dolu dolu geçirerek yakalarız hayatı.  Ancak o şekilde kapılıp gitmeyiz hayata, zorluklarına . Hayat: Karalar bağlayarak, isyan ederek, küsmek için çok ama çok kısa…

Şairin de dediği gibi :

“Hayat kısa, Kuşlar Uçuyor.”

Bizim için hayat; tatlı heyecanlar, atlatılabilecek zorluklar ve yaşama sevinci gibi şeyler ifade etmeli.  Çünkü hayat bizim Kötü giden yaşamımızı güzelleştirmeye çalışınca, güzellikleri görünce, gayesini bilerek yaşayınca güzel ve katlanılabilirdir.  Gülmeyi, inanmayı ,mutlu olmayı bilenlere güzel.

 Velhasıl hayat, yaşamayı bilenlere güzeldir.

“Doğmak ve ölmek kolaydı zor olan hayatın kendisiydi.”

Sümeyye Taşkın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir