Cts. Haz 6th, 2020

Fikri olan herkes için …

UYANIN VE UYANDIRIN

2 min read

Bazen düşünüyorum da kendimde aramamalıyım belki de suçu. Çünkü bu çağındı suç. Daha doğrusu bu çağın insanlarının. Öyle zaman geliyor ki, öyle kişilerle tanışıyor ki insan: pişmanlık duyuyor ve eğer elimde olsaydı bu çağda yaşamazdım diyor.
Bu çağı değerlendirirsek eğer; Birincisi; Teknoloji!
Gelişti ve insanlar artık bayramda bile mesajla yetinir oldu ve anneannelerimizin meşhur sözü bu yüzden belki de:” Nerede o eski bayramlar” . Ve en önemlisi de insanlar tembelleşti.
İkincisi ve belki de en mühim konu!
Öyle bir çağdayız ki herhangi bir ülkede bomba patlamaması sıra dışı geliyor. Düşündüğümüz zaman o kadar üzücü bir durum ki bu ruhumuz daralıyor, düşündükçe çıkmaza giriyoruz sanki.
Bazen haykırmak istiyorum; Yeter!
Artık çocuklar ağlamasın, anneler üzülmesin, babalar çaresiz kalmasın. Küçük yaşta bir çocuğun savaşla mücadele etmesi gibi bir vahşet daha yoktur çünkü. İşte bunları düşünüp yeniden diriliyorum sonra; Ben düzelteceğim bunları diyorum.
Nasıl mı?
Eğer elimden bir şey gelmezse kalemimin gücü yeter. Bu yüzden uyanın arkadaşlar yoldaşlar! Ayaklanın! Gözünüzü açın! Bakın nasıl bir çağda yaşıyoruz? Artık boş durma değil başkaldırma vakti. Çaba sarf edip bu çağı düzeltme vakti. Uyanın okurlar! Uyanın! Bu çağ sınav çağı, yeni bir devrim başlatma çağı ve artık dimdik ayakta durma çağı!
UYANIN VE UYANDIRIN
Sümeyye Taşkın

1 thought on “UYANIN VE UYANDIRIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir