Sal. Oca 28th, 2020

Fikri olan herkes için …

Arayış

2 min read

Birini arıyoruz. Yüklerimizi hafifletecek,dünyadaki kahırlara birlikte göğüs gerebileceğimiz birini. Zulumlere birlikte kızıp,mazlumun yanında sonuna kadar olacak birini. El ele,omuz omuza dava uğrunda benliği hiçe sayıp hizmet edebileceğimiz birini. Bir şey veya biri kalbimizin her bir parçasını bir yere savurduğunda hepsini toplayıp,nazikçe eski haline getiren birini. Daha kötü ne olabilir,yaşamak çok zor dediğimizde;sabret,hepsi geçecek ve ben yanındayım diyecek birini. Yeri geldiğinde beraber gülüp,yeri geldiğinde beraber ağlayabileceğimiz birini. İnsanların gözünü hırs bürümüş,herkes sadece benliği için çalışıyor dediğimizde,bunun aksine kanıt olabilecek insanları bize gösteren birini. Tamam artık bırakıyorum,yürümeye mecalim yok dediğimizde kolumuza girip yolu çekilebilir kılan birini. Korktuğumuzda bizi varlığı ile güvende hissettiren birini. En karanlık ve dipsiz kuyularımıza kibrit çakan birini. La dediğimizde illallah diye cümleyi tamamlayıp bize daha hiçbir şeyin bitmediğini gösteren birini. Daim eksikliklerimizi tamamlayacak,tamamlarken de eksiklerimizi kusur olarak görmeyecek birini. Bizi herşeyimizle kabul eden birini yani.
Tüm bunları okurken muhakkak aklınıza bunların çoğunu barındıran bir varlık geldi aslında. Allah Azze Ve Celle. Bizi herşeyimizle seven,koruyup kollayan,en merhametli,sonsuz kudret sahibi.Biricik Allah’ımız.
Allahın bu sıfatlarının tecelligâhı olan insanlar var yeryüzünde. Buna inancımız sonsuz. Allah karşımıza tecelligâhı olan gönülleri çıkarsın.
Sonsuz Âmîn…
Habibe Nur Erdem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gözden Kaçırdıkların