10 Yıl Sonra

1
515

Doğumumuzdan bu ana dek, yaşımız kaç ise o kadar yıl geçirdik. Belki okuduk, belki evlendik, belki sadece yaşıyorduk sakin hayatımızı. Olağanca mutlu ve huzurlu. Sahi, bu dünyada ne kadar daha vaktimiz kalmıştı? Peki bundan sonrasını da, yalnızca şu anki hayatımız gibi mi geçirmek istiyorduk? Allah hepimizin içine sonsuz bir derya koymuş ise, biz kendimizin farkına varmadan kaç yıl daha geçireceğiz?
Bir hayat yaşıyoruz, acısıyla, tatlısıyla öncelikle tanıyalım kendimizi; Ben kimim?
Ne istiyorum bu hayatta?
Neleri yapmaktan mutluluk duyuyor ve heyecanlanıyorum?
Neleri yapmak zor geliyor?
Neden zor geliyor?
Evvela hayatımızı daha iyi, verimli ve tat alarak yaşamak istiyor isek şu atalet denen illeti silelim hayatımızdan. Size bu zamana kadar kattığı tek şey eylemsizlik haliydi.Unutmayın bir insanın hedefe giden yolda en büyük engeli yine kendisidir. Size zor gelen, üşendiğiniz, zevk almadığınız her ne var ise kendinizi zorlayın, onu yapın ve unutmayın. Bu gerek dersleriniz, gerek işleriniz, gerekse ibadetleriniz olsun zamanla sizi en iyi yapacak ve zirveye ulaştıracaktır.
Şimdi kapatın gözlerinizi, hayatınızdaki her işi en iyi şekilde yapmaya çalışarak geçirdiğiniz, bundan bir on yıl sonrasını düşünün neredesiniz, ne yapıyorsunuz? Bir ufak adım sizi nerelere getirmiş, göreceksiniz. Bizi biz yapan kısa sürede attığımız büyük adımlardan çok uzun sürede biriktirdiğimiz küçük adımlardır.
…vesselâm
Şüheda Nur Beşik

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here