KÜÇÜK DÜNYADA BÜYÜK YAŞAYANLAR

0
582

Herkesin bir davası olmalı uğrunda fedakarlık yapabileceği.. Öyle ya ‘GENÇ; İDEALİ UĞRUNDA FEDAKÂRLIK YAPABİLENDİR’ der büyük yaşayan büyük bir zat. Bazısı ümmeti sahiplenir, bazısı himmeti, bazısı illeti…
Biz ümmetin derdiyle dertlenen bir çağdan bahsedelim…
Bir kere şunu belirtelim ki; büyük yaşayanların hiç biri sıcak yatakta cenneti aramayan ve yattığı yerden oldukları makama gelmeyen kişiler… Yani demem o ki; uykusuz gecelerden tutun da yaptıkları cesur çalışmalar ve de bu ümmet için ailesinden, özgürlüğünden, rahatlığından vazgeçen bir çağdan bahsediyorum. Bu sebepten bize örnek olacak bu şahsiyetleri okumadan onların mücadelesinin ne olduğunu okumak gerek… Okumak derken dil ve gözlerle değil tüm azalarımıza yaşatmak gerek o mücadeleyi. Anmaktan ziyade anlamak gerek…
PEKİ, NEYDİ ONLARIN MÜCADELESİ?
Hadi onu da anlatmak bizlere düşsün…
Mücadelelerinin adı; HAK-BATIL MÜCADELESİ
Mücadelenin Amacı; ÜMMETİ KURTARMAK VE UYANIŞLARINA VESİLE OLMAK
Ömrünün yarısından fazlasını zindan köşelerinde, kınanarak, tehdit edilerek geçiren bu insanlar neden köşelerine çekilmediler sizce? Öyle ya CENNET dedikleri yer ucuz değildi.. Ve onlar ümmet için yaşamadan cenneti kazanmanın mümkün olmadığını idrak etmiş birkaç İYİ adamdı..
Onlar kendileri için değil kardeşleri için yaşayıp, menfaatlerini öldüren insanlar. Kardeş dediysek soyumuzdan gelen değil yolumuzdan geleni kardeş edindiklerinden ulaştıkları makam..
Siyonizm hapishanesinde isyan çıkarmış birkaç güzel adam vardı…
Tüm ‘’izm’’leri reddeden, Avrupa ne derse tersini yapan devlet adamları vardı.
İstişarenin ve ümmet için yapılan çalışmaların toplantıları olduğunda toplantı esnasında evladının vefat haberini almasına rağmen toplantıyı bırakmayan yiğitler ve yapılan fedakârlıklar var, hal böyleyken rica ederim bana oturduğunuz yerden iyi insan olduğunuzu ve ümmete dua ettiğinizi söylemeyin!
Ne Yapabiliriz ki? Dediğinizi duyar gibiyim kavli dua yetmez fiili dua gerek… Bir insan yetiştirmek en güzel fiiliyattır.
Niyet et yol olsun, yol ol kardeşliğin pekişsin. Omuz omuza verince yol dayanmaz ve her şey bir insanı sevmekle başlayacak…
Dünyayı güzellik kurtaracak deyip aynayı eline almaya benzemez büyük yaşamak ve tarihe iz bırakmak…
Bir Malcolm-X, bir Erbakan, bir Hasan El-Benna veya Seyyid Kutup olmak.., Hanımlar yok biz rahatız demeyin, Hz. Meryem, Zeynep El-Gazali, Hatice Nermin Erbakan var…
Köşeye çekilip kendini kurtarmakla cennete girilmeyeceğini idrak etmiş insanlar güzel atlara binip gittiler.
Kudüs’ü ve ümmeti gündeminden düşürmeyen insanlar bu saydıklarımız ve daha sayamadığımız nice büyük yaşayan var örnek alabileceğimiz.
Cihad unutulmuş ve unutturulmuş bir fariza. Şuurlu Müslümanlar olarak Cihad etmeye utanır hale geldik ve Cihadsız ve zekâtsız cennete girebileceğimizi sandık.
Esaret, zulüm, inanılmamak, güvenilmemek ve daha birçok kötü meziyetlere maruz kalmış yaşayan büyükler var bu mücadeleleri görmezden gelmek büyük bir acziyetlik.
Tarihe iz bırakmasanız da ahirete yatırım yapın, saatlerinizi zafere ayarlayıp, besmelenizi ihlaslı çekip, işinizin (ümmet olduğunu untmayın) delisi olup KÜÇÜK DÜNYADA BÜYÜK YAŞAYIN.
Derdi Dünya olanın DÜNYA kadar derdi olur,
Derdi Ahiret olanın hem Dünyası hem Ahireti AZİZ olur.
Tek başına başlayan bir mücadele. Sabır. İtaat. Ve Zafer…
Vaadedilmiş bir zafer varken durmak karamsarlıktır.
Merve Betül Gürbüz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here